stat4u

Elektroniczny sterownik ekranu EXTER_DigMan

DigMan to elektroniczny sterownik dedykowany do współpracy z systemami sterowania lub manualnymi manipulatorami niskonapięciowymi instalowanymi w przyłączach multimedialnych.

Posiada dwa tory robocze o obciążalności do 10A każdy. Oznacza to, że podaje napięcie na silniki ekranów prezentacyjnych (lub np. rolet) tylko na czas wykonania określonej procedury (np. rozwiń/zwiń) po czym napięcie zmienne zostaje od urządzeń sterowanych odłączone.

Zastosowano innowacyjny sposób podłączania napięcia 230VAC do silników urządzeń sterowanych, gwarantujący ich pełne bezpieczeństwo w przypadku ewentualnego uszkodzenia sterownika.

Zasilany napięciem podawanym bezpośrednio z Centrali Sterującej.

Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa Systemu Sterowania, obwody wysokoprądowe zostały odseparowane od części sterującej optoizolatorami.

Aby maksymalnie uprościć instalację, urządzenie zostało umieszczone w tzw. obudowie „zasilaczowej”, wyposażonej we wtyk 230VAC z bolcem uziemiającym. Wtyczkę urządzenia podłącza się do gniazda 230V instalacji energetycznej, dedykowanej do zasilania ekranu.

Do bezpośredniego zasilenia silnika, poprzez dławicę kablową, został wyprowadzony poza obudowę Exter'a przewód 4x1,5mm² zakończony złączem śrubowym 4x2.5mm² lub szybkozłączkami typu WAGO.

Zastosowano następującą kolorystykę żył:

  • brązowy – do góry (L)
  • czarny – do dołu (L)
  • niebieski – neutralny (N)
  • żółto-zielony - uziemienie

Istnieje możliwość równoległego sterowania ekranem za pomocą dodatkowych manipulatorów.