stat4u

Zintegrowany system sterowania ErSter

 

ErSter to autorski, wciąż rozwijany projekt naszej Firmy. Jego celem jest integracja zarządzania urządzeniami będącymi na wyposażeniu sal konferencyjnych lub dydaktycznych przy wykorzystaniu technologii mikroprocesorowych. W większości przypadków zapewniamy sterowanie projektorem przez port RS232, torem audio oraz ekranem elektrycznym.

 

Założyliśmy, że nasze systemy muszą spełniać trzy podstawowe kryteria – ergonomia, intuicyjność i niezawodność.

 

Niebagatelną zaletą Systemu jest relatywnie niska cena. Zarówno oprogramowanie, jak i moduły elektroniczne wykonywane są w naszych pracowniach. Pomijane są zatem wszelkie marże pośredników.

 

Nasi programiści dokonują starań, by w efekcie końcowym Użytkownik otrzymał prosty w obsłudze system sterowania, który jest w stanie obsłużyć nawet osoba postronna, bez wcześniejszego przeszkolenia.

 

Nasi konstruktorzy, a jednocześnie doświadczeni instalatorzy dbają, by instalacja systemu nie nastręczała monterom trudności. Stosujemy optymalne rozwiązania konstrukcyjne, które sprawiają, że nasze produkty może nie są „piękne i błyszczące”, ale z pewnością funkcjonalne, niezawodne i trwałe.

 

ErSter to produkt w 100% polski.

Nie posiłkujemy się tanim importem ze wschodu. Wszystkie moduły Systemu produkowane są od podstaw w naszej pracowni elektronicznej. Zatrudniamy elektroników o poświadczonych kwalifikacjach, znakomicie znajdujących się zarówno w dziedzinie software jak i hardware.

 

Nasz warsztat mechaniczny, wyposażony w profesjonalne narzędzia renomowanej firmy Proxxon pozwala w sposób szybki i elastyczny dostosowywać elementy mechaniczne do potrzeb realizowanych projektów.

 

Aby w okresie eksploatacji do minimum ograniczyć występowanie tzw. wad ukrytych wszystkie moduły podlegają 7 dniowemu okresowi testowemu.

 

ErSter nie jest systemem „skończonym”.

Nie ma możliwości zakupu wersji uniwersalnej i adoptowania jej do obsługi dowolnej Sali. Każdy zestaw dedykowany jest do określonej lokalizacji, wyposażonej w wyspecyfikowany we wstępnym zamówieniu sprzęt audiowizualny. To na etapie zamówienia podejmowana jest decyzja o użyciu określonego mikrokontrolera lub zespołu mikrokontrolerów oraz podzespołów peryferyjnych (np. ilości modułów łączności, manipulatorów lub zestawów przekaźnikowych). Po wykonaniu tych czynności do pracy przystępują nasi specjaliści wykonując potrzebne moduły elektroniczne i pisząc dedykowane oprogramowanie, uwzględniające procedury sterowania wymagane przez przyszłego Użytkownika sali.

 

ErSter to nie tylko centralka sterująca.

Sercem Systemu jest centralka. To do niej zbiegają się wszystkie sygnały potrzebne do zintegrowanego zarządzania salą. To w jej mikrokontrolerze zaszyte są procedury odpowiednio sterujące portami I/O (wyjścia/wejścia), procedury sygnalizacyjno-kontrolne oraz procedury łączności z wykorzystaniem najbardziej popularnego protokołu RS232.

 

Do realizacji zintegrowanego sterowania salą audiowizualną oprócz samej centrali potrzebny jest cały zestaw modułów peryferyjnych:

  • manipulatory – zazwyczaj przełączniki lub zestawy przełączników mono lub bistabilnych montowane w formie zintegrowanej (panele sterujące) lub indywidualnej (np. w elementach mozaiki przyłączy stołowych lub ściennych)
  • zestawy przekaźnikowe – galwanicznie odseparowane od Systemu moduły wysokonapięciowe, których zadaniem jest odpowiednie reagowanie na komendy otrzymywane z Centrali. Najczęściej używane do opuszczania/podnoszenia ekranów, rolet, itp. Aby maksymalnie zabezpieczyć sterownik przed wpływem wysokich prądów i napięć stosujemy optoizolację.
  • kontrola i sygnalizacja – elementy optyczne i/lub akustyczne sygnalizujące stan pracy centrali.
  • łączność – konwertery sygnału TTL->RS232 w ilości odpowiedniej do ilości urządzeń, którymi steruje Centrala.
  • zasilanie – zasilacze stabilizowanego napięcia o wydajności prądowej zależnej od zapotrzebowania układu sterowania.

 

Jeżeli czują, Państwo, niedosyt wiadomości, zapraszamy do lektury artykułu: Jak powstaje Zintegrowany System Sterowania ErSter?

 


Artykuły powiązane:

- ErSter BASIC

- ErSter BASIC ARMADILLO /pancernik/

- ErSter ONE, czyli... włącz, pracuj i wyłącz jednym przyciskiem...

- ErSter NOON - pozbywamy się ważnego przycisku

- Montaż i uruchomienie systemu sterowania /orientacyjna kalkulacja cenowa/