W maju 2022r. firma ERSTER - systemy multimedialne zmieniła nazwę...

Od tego dnia "ERSTER" stanowi jedną z marek firmy FachTech.

Instalacje elektryczne

orientacyjna wycena robocizny i amortyzacji narzędzi

Powszechnie uznaje się, że elektrycy biorą "od punktu"... Tylko nie bardzo wiadomo co to jest punkt, co powinien w sobie zawierać i gdzie się kończy jeden, a zaczyna kolejny... Przy takim sposobie rozliczania Inwestor prawie zawsze jest przekonany, że punktów jest mniej niż wyliczył elektryk i na odwrót.

Istnieje również drugi, bardziej pracochłonny sposób: sporządzenie wykazu czynności, których efektem końcowym będzie powstanie instalacji elektrycznej oraz odpowiednie ich wycenienie.

Czynności instalacyjne można podzielić na kilka grup: położenie głównej magistrali przewodowej, utworzenie punktów wypustowych, instalacja i konfiguracja rozdzielni oraz biały montaż.

W tym miejscu artykułu powinny pojawić się skomplikowane tabelki odnośnie wyceny poszczególnych czynności wykonywanych przez instalatorów, ale postanowiliśmy zrobić inaczej.

Przygotowaliśmy dla Państwa arkusz kalkulacyjny (.xls), który zawiera niemal wszystko, co potrzebne do wykonania orientacyjnej wyceny robocizny i amortyzacji naszych narzędzi potrzebnych do wykonania kompletnej instalacji elektrycznej w Waszej inwestycji. Wystarczy w rubryce "ilość" wpisać... ilość i samo się wyliczy. Wyliczy się netto i brutto, z uwzględnieniem 23% podatku VAT.

Miłej zabawy erster_instalacje_elektryczne_cennik.xls (aktualizacja: styczeń 2020)

© 2022 ERSTER - systemy multimedialne
Właścicielem serwisu jest FachTech