Przerwa urlopowa: 28 czerwca - 8 lipca

Uwielbiamy wypoczywać poza zasięgiem i z dala od internetu... Na Państwa maile odpowiemy niezwłocznie po powrocie...

Stanowiskowa (okienkowa) pętla indukcyjna

do obsługi osób niedosłyszących

Pętle indukcyjne instalowane na stanowiskach pracy dedykowanych do komunikacji "face to face" zdecydowanie usprawniają komfort obsługi niedosłyszących petentów. Niemalże standardem staje się wyposażanie okienek informacyjnych, recepcji, konfesjonałów, itp... w systemy wspomagania dla osób obarczonych wadą słuchu.

W zależności od wyboru inwestora pętle stanowiskowe wykonuje się w dwóch wariantach:

  • pętla stacjonarna
  • pętla mobilna

Stacjonarne pętle stanowiskowe charakteryzują się następującymi właściwościami:

  • jedno stanowisko - jedna pętla
  • system bezobsługowy
  • elementy pętli nie są widoczne, nie przeszkadzają w wykonywaniu obowiązków
  • nie ma problemu z instalacją pętli w punktach wyposażonych w szybę

 

Niewątpliwą zaletą pętli stacjonarnej jest instalacja wzmacniacza pętli w miejscu niedostępnym dla osób postronnych lub w miejscu, w którym działanie może mieć jedynie charakter zamierzony. Takie umiejscowienie gwarantuje, że po odpowiednim skalibrowaniu parametrów pętli system będzie funkcjonował w trybie bezobsługowym. Poza tym wyniesienie wzmacniacza pętli indukcyjnej poza blat stanowiska procentuje zachowaniem maksymalnej powierzchni roboczej i estetyki pomieszczenia (np. brak kabli). Przy zastosowaniu mikrofonu powierzchniowego (krawędziowego) ingerencja w stanowisko obsługi jest prawie niezauważalna.

Ograniczenia:

  • należy unikać biurek bez osłony na nogi (tylko blat)
  • należy unikać metalowych blatów

Mobilne pętle indukcyjne to rozwiązania doraźne, stosowane najczęściej gdy nie ma możliwości wykonania instalacji stacjonarnej (np. metalowe blaty stołu). Urządzenia mobilne to kompaktowe konstrukcje, zawierające w obudowie niewielki wzmacniacz pętli oraz dedykowaną pętlę indukcyjną, której zasięg działania (w zależności od urządzenia) określa się na kilkadziesiąt do kilkuset centymetrów. Pętle przenośne posadawia się na blacie roboczym, przy czym powierzchnia emisyjna urządzenia musi być skierowana w kierunku osoby obsługiwanej.


Artykuły powiązane:

System wspomagania dla osób niedosłyszących. Pętla indukcyjna | Pętla induktofoniczna

Stanowiskowe (okienkowe) pętle indukcyjne contra osoby słabosłyszące, które nie posiadają aparatów słuchowych z funkcją T-coil

Wynajem pętli indukcyjnych dla niedosłyszących

© 2022 ERSTER - systemy multimedialne
Właścicielem serwisu jest FachTech